ریاست بخش :

آقای دکتر حمیدرضا پورعلی اکبر
 

مدیر گروه :

خانم دکتر مرضیه متولی

 

کارشناس مسئول :

آقای سید علی حسینی

   

 

بخش تصویربرداری مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی، شامل واحدهای رادیولوژی ،سی تی اسکن ، ام ار ای وسونوگرافی می باشد که پذیرای بیماران اورژانسی وبستری است. این بخش همزمان با تأسیس بیمارستان در سال1353  فعالیت خودرا آغاز کرده است. از ویژگی های منحصر به فرد تصویربرداری این بیمارستان ، وجود دستگاه های تصویربرداری نوین با امکانات پیشرفته است. این مرکز تصویر برداری یکی از پیشگامان تصویر برداری  اختصاصی قلب و عروق می با شد که بیشترین تجربه را در این زمینه داراست  که بعنوان الگو برای سایر مراکز محسوب می گردد.
پزشکان و پرسنل بخش تصویر برداری این مرکز از مجرب ترین متخصصین تصویربرداری در این زمینه می باشند،بطوریکه ریپورت های مربوطه را در اولین فرصت ممکن فراهم می آورند.
سرویس های ارائه شده به بیماران در این مرکز با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت با سرویس دهی به روز شده انجام می گردد.

 

دستگاه های تشخیصی بخش تصویربرداری شامل دستگاه های رادیولوژی ثابت و پرتابل،دستگاه فلوروسکوپی،دستگاه پانورکس و پری اپیکال ،دستگاه مولتی اسلایس ده ردیفه زیمنس،دستگاه مولتی اسلایس  flash 128 دوال سورس زیمنس، دستگاه سی تی اسکن مولتی اسلایس    ،دستگاه MRI 1.5 تسلا آونتو زیمنس و دستگاه سونوگرافی 4 مدل    میباشد.

بخش رادیولوژی شامل دو قسمت جنرال و اورژانس میباشد.رادیولوژی جنرال با دستگاه های رادیولوژی دیجیتال ثابت، پانورکس ، پری اپیکال و فلوروسکوپی در طبقه همکف قرار دارد و کلیه گرافی های ساده و اختصاصی بصورت دیجیتال در این بخش انجام میشود . بخش رادیولوژی اورژانس در طبقه اول در شیفت شبکاری و روزهای تعطیل اماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم است.

بخش سی تی اسکن مرکز تصویربرداری در طبقه همکف قرار دارد و انجام سی تی اسکن با و بدون تزریق از کلیه اعضای بدن بصورت 24 ساعته و انجام سی تی انژیوگرافی ، سی تی ونو گرافی و سی تی اسکن اختصاصی از عروق کرونر با تعیین وقت قبلی در روزهای غیر تعطیل از ساعت 7:30 الی 19 و در شبکاری و روزهای تعطیل بصورت انکالی پذیرای مراجعین میباشد.

بخش ام ار ای مرکز تصویربرداری قابلیت انجام کلیه تصویربرداری با و بدون تزریق از کلیه اعضای بدن،ام ار ای انژیوگرافی و ونوگرافی، ام ار ای دینامیک و ام ارای اختصاصی از قلب را داراست و در طبقه همکف قرار دارد.این بخش در روزهای غیر تعطیل از ساعت 7:30 الی 19 و در شبکاری و روزهای تعطیل بصورت انکالی پذیرای مراجعین میباشد.

در بخش سونوگرافی کلیه سونوگرافی های جنرال،کالر داپلرو اینترونشنال شامل بیوپسی،درناژ،تخلیه مایع پلور،تخلیه ابسه و ... انجام میشود.این بخش نیز در طبقه همکف در بخش تصویربرداری قرار دارد و با پزشکان توانمند و باتجربه و با کمک تجهیزات بسیار پیشرفته این اطمینان را به مراجعه کنندگان میدهد که خدمات این مرکز با بهترین کیفیت و در اسرع وقت و تعرفه دولتی به ایشان اریه خواهد شد.